Mówię, więc jestem

30 młodych recytatorów wzięło udział w Turnieju Recytatorskim „Mówię, więc jestem” – Świętokrzyska Literatura Ludowa.

Turniej, skierowany do uczniów szkół podstawowych, odbył się w środę 30 października w Młodzieżowym Domu Kultury w Starachowicach. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Promocji Amatorskiego Ruchu Artystycznego „Między wierszami” przy współpracy z MDK.  Celem konkursu było  pogłębianie znajomości literatury ludowej, doskonalenie sztuki żywego słowa oraz popularyzacja piękna ojczystego języka.

Do konkursu zgłosiło się 30 młodych recytatorów, którzy zaprezentowali po jednym tekście twórcy ludowego regionu świętokrzyskiego. Zgodnie z regulaminem, dobór repertuaru był  dowolny pod względem formy i tematyki.

Jury w składzie: Elżbieta Baran, Dorota Lesiak oraz Piotr Kogut postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii wiekowej klas I-IV

I nagroda – Jowita Mazurek z Suchedniowskiego Ośrodka Kultury „Kuźnica”

II nagroda – Ela Bujnowska z MDK Starachowice i Julia Sałańska ze Szkoły Podstawowej w Baniosze

Wyróżnienia:

Maria Moliszewska – SOK Kuźnica

Natalia Lewandowska – SP w Baniosze

Gabriela Tokarska – PSP w Rzepinie

Marta Ciepielewska – SP nr 13 w Starachowicach

Lena Wąsowska – SOK Kuźnica

Wiktoria Wiaderny – SOK Kuźnica

Zofia Pająk – MDK Starachowice

W kategorii klas V-VIII

Nagroda główna – Nicole Kozicka ze Szkoły Podstawowej w Baniosze

Wyróżnienia:

Patryk Ziętek – MDK Starachowice

Julia Czarnecka – SP Baniocha

Antoni Jamka – SP 11 Starachowice

Urszula Serwicka – SSP STO Starachowice

Organizacja: Stowarzyszenie Promocji Amatorskiego Ruchu Artystycznego „Między wierszami” przy współpracy MDK Starachowice. Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Etno-Polska 2019”.

Wszyscy recytatorzy otrzymali upominki. Wszystkim gratulujemy udanych prezentacji!