Magia powiatu na fotografiach

83 fotografie  wpłynęły na 12 edycję Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Magia powiatu starachowickiego. Natura, kultura materialna, tradycje”. Wernisaż wystawy pokonkursowej odbył się w czwartek 21 listopada.

Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Promocji Talentów przy Młodzieżowym Domu Kultury w Starachowicach. Konkurs swoim patronatem objął starosta starachowicki Piotr Babicki.

Celem konkursu fotograficznego była między innymi artystyczna dokumentacja powiatu starachowickiego, jego walorów naturalnych, kultury materialnej i szeroko rozumianych tradycji.

Konkurs miał charakter otwarty. 20 autorów nadesłało na konkurs 83 zdjęcia. Prace oceniło jury w składzie: Małgorzata Zatorska – artysta fotograf – przewodnicząca, Aleksandra Michalska – Szwagierczak – artysta plastyk oraz Andrzej Staśkowiak – fotograf.

Wernisaż wystawy odbył się w czwartek 21 listopada w sali wystaw Miejskiej Biblioteki Publicznej w Starachowicach.

Jury postanowiło nie przyznawać pierwszego ani trzeciego miejsca, natomiast przyznało trzy równorzędne drugie nagrody. Otrzymali je Arkadiusz Kania   za zdjęcie „Technika” z cyklu „Moje miasto”, Michał  Surma za zdjęcie „Szczebrza jesienią 1” oraz Dominik Telec  za dyptyk „Plac zabaw” .

Ponadto jurorzy przyznali dwa wyróżnienia. Otrzymały je  Dorota Jabłońska  za cykl „Gdzieś na dnie” oraz Anna Wiączek  za zdjęcie „Rankiem”.

Jury nie przyznało w tym roku wyróżnienia specjalnego dla młodego fotografika, ponieważ znalazł się on w gronie laureatów (Dominik Telec).

Dyplomy i nagrody laureatom wręczył wicestarosta powiatu starachowickiego Dariusz Dąbrowski. Zadanie zostało dofinansowane przez powiat starachowicki.

Komisarzem wystawy jest instruktor MDK Katarzyna Gritzmann. Zdjęcia, jakie wpłynęły na konkurs można oglądać w Miejskiej Bibliotece Publicznej do połowy grudnia.

/MDK/

Fot: Iwona Gąbka, MBP