„Złote pasmo” chóru „Portamento”.

Podczas sobotnich zmagań chórów w ramach XIII Regionalnego Konkursu Chórów projektu Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska, Starachowice’2019 zorganizowanych na terenie Muzeum Przyrody i Techniki Chór Portamento pod kierunkiem Bożeny Magdaleny Mrózek otrzymał:

Nagrody regulaminowe:

– Złote Pasmo (97 pkt/100 pkt);

– wyróżnienie specjalne za najlepsze wykonanie utworu Stanisława Moniuszki.

Nagrody pozaregulaminowe:

– Puchar Dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury w Starachowicach za najciekawsze interpretacje utworów konkursowych;

-Nagroda Wojewody Świętokrzyskiego za najwyższą punktację dla chórów regionu świętokrzyskiego .

Realizatorem projektu jest Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu. Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz lokalnych gmin. Działalność chóru Portamento współfinansowana jest przez powiat starachowicki, za co serdecznie dziękujemy.