Hamlet i ekologia w MDK

EkoSpektakl, instalacja artystyczna z plastikowych odpadów a do tego dobra zabawa ale i troska młodzieży o środowisko naturalne – 12 młodych uczestników bierze udział w ekoartystycznym  projekcie, który realizowany jest w Młodzieżowym Domu Kultury w Starachowicach.

Organizatorami działań pod hasłem „Hamlet w butelce” są Stowarzyszenie  „Głowa do góry”  i MDK w Starachowicach. Działania zaczęły się ostatniego dnia wakacji, zakończą 7 października. Głównymi realizatorami jest grupa młodzieży w wieku od 12 do 17 lat. Wśród zaplanowanych przez organizatorów zajęć są warsztaty eko – plastyki, przygotowanie etiudy teatralnej i instalacji artystycznej – tytułowego „Hamleta w butelce” – instalacji, która ma zwrócić uwagę na problem z zalewającym nas zewsząd plastikiem – ale także  wyjazd do teatru w Warszawie lub w Krakowie i wizyta w Domu Spokojnej Książki w Rżuchowie.  Młodzież zamierza zebrać z terenu miasta jak najwięcej plastikowych śmieci i z nich właśnie stworzyć instalacje.

Zajęcia teatralne podczas których powstaje spektakl prowadzi Monika Kowalczyk – Kogut – członek zarządu Stowarzyszenia „Głowa do góry” i instruktor teatralny MDK.  Instalację artystyczną pomoże stworzyć Piotr Kogut, prezes Stowarzyszenia.

Widowisko jakie powstaje w ramach projektu będzie prezentowane podczas 9 Nocy teatralnych, które odbędą się 20 września w hali spustowej Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.

– Projekt jest dofinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2019 – 2021 oraz ze środków Województwa Świętokrzyskiego. Działania mają łączyć placówki edukacyjne a takim jest MDK z organizacjami  działającymi w sferze kultury –Stowarzyszenie „Głowa do góry”.

Projekt jest dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2019 – 2021 oraz ze środków Województwa Świętokrzyskiego.